نکات کلیدی برای بهبود دکوراسیون اتاق کودک

توسط دنیای کودک من
نکات کلیدی برای بهبود دکوراسیون اتاق کودک

چیدمان یا دکوراسیون اتاق کودک بسیار مهم است در واقع محیطی که کودک در آن زندگی می کند بر رشد فکری و جسمی او تاثیر زیادی دارد. چند نمونه از ابزارهایی که به راحتی می توانید به دکوراسیون اتاق کودک خود اضافه کنید:

فعالیت های ورزشی کودک

شما دوست دارید فرزندانتان از سنین پایین، فعال بمانند و اهمیت ورزش را درک کنند. ممکن است فکر کنید انجام ورزش در اتاق ایده خوبی نیست اما روش‌های متعددی برای مشارکت دادن بچه‌ها در فعالیت‌ها بدون آسیب زدن به اتاقشان وجود دارد.

فعالیت های ورزشی کودک

می توانید یک دیوار کوهنوردی بسازید. دیوارهای کوهنوردی در اتاق کودکان باتوجه به موارد ایمنی ساخته شود. پله‌ها می‌توانند روی تخت‌ها، قفسه‌های کتاب یا دیوار که ایمن باشد نصب شود. راه دیگر برای مشارکت دادن بچه ها در ورزش این است که گوشه ای را به بولینگ، یا دارت اختصاص دهید.

فعالیت ورزشی کودک

فضایی برای قفسه کتاب ایجاد کنید

صرف نظر از سن و سال کودکان، تشویق آنها به عشق به کتاب می تواند آنها را در مسیر درست تحصیلی قرار دهد. بچه هایی که با اشتیاق مطالعه می کنند در مدرسه عملکرد بهتری دارند، برای اینکه کتاب خواندن تبدیل به عادت در کودک شما شود می توانید فضایی جذاب و قابل دسترس ( قابل دسترس به این معنی که قفسه کتاب مناسب قد کودک شما باشد تا او خودش هر کتابی را که میخواهد انتخاب کند ) برای او ایجاد کنید.

فضایی برای قفسه کتاب ایجاد کنید

یک قفسه چوبی با اندازه متوسط ​​انتخاب کنید که تمام کتاب ها را نمایش دهد تا کودک بتواند کتابی را که برایش جلب توجه می کند به دست بیاورند. زمانی که کودک شما هنوز کودک است، کتاب‌های پارچه ای با تصاویر جذاب مناسب تر است. سپس می توانید شروع به خرید کتاب ها و داستان های کاغذی کنید.

راهبرد دیگری که کودکان برایشان سرگرم کننده است دعوت از شخصیت های داستانی به اتاق است. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از عروسک های انگشتی یا ماسک های عروسکی برای بچه ها داستان بگویید.

قفسه های کتاب مزایای زیادی برای بچه ها به همراه دارد. آنها علاوه بر تشویق کودک به مطالعه، احساس حریم خصوصی و مالکیت را نیز برای او به همراه دارند.

قفسه کتاب اتاق کودک

رول نقاشی در دکوراسیون اتاق کودک

با نصب کاغذ رولی بر روی دیوار به کودک یاد می دهید روی هر دیواری نمی تواند نقاشی بکشد و همچنین نقاشی کشیدن برروی این رول های کاغذیی برای کودک بسیار هیجان انگیز است.

کاغذ رولی
رول نقاشی

فرش اتاق کودک

همانطور که می دانیم فرش یک وسیله عالی برای تزیین اتاق است. عوامل زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید هر چیزی در نظر گرفته شود. شما نمی توانید از بچه ها انتظار داشته باشید که مانند بزرگسالان مراقب باشند تا فرش تمیز بماند. بهتر است که قبل از خرید، چندین فاکتور را در نظر بگیرید :

فرش ها انواع مختلفی دارند: پشمی، پلی استر، ابریشم و … هر ماده دارای مزایای خاص خود است، بنابراین شما می توانید با توجه به اولویت خود یکی را انتخاب کنید. (بهتر است پشمی نباشد)

فرش اتاق کودک

هنگام انتخاب فرش باید از کیفیت الیاف آگاهی زیادی داشته باشید. باید رنگ، هزینه و سبک فرش را در نظر بگیرید. رنگ ها و طرح ها اهمیت زیادی دارند و از ضریب مقاومت در برابر لکه شدن فرش اطمینان حاصل کنید.

بچه ها بسیار حساس هستند، بنابراین مواد شیمیایی که برای تولید فرش استفاده می شوند باید عاری از این مواد شیمیایی مضر باشند.

فرش اتاق کودک 2

فرش هایی با طرح بازی

یک نوع فرش محبوب است که برای اتاق های بازی و اتاق کودک مناسب است. این فرش ها با استفاده از الیاف مخصوص تولید می شوند که سطحی راحت و نرم را برای بازی کودکان ایجاد می کند. با انتخاب فرش هایی که الگو سرگرم کننده دارند می توانید فضایی برای بازی کودک ایجاد کنید.

فرش اتاق کودک 3
فرش اتاق کودک 4
نظر شما نسبت به این پست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *