مجموعه کتاب ها و کاربرگ های فارسی اول دبستان

کالکشن فارسی اول دبستان برای دانش آموزان، معلم ها و والدین

توسط دنیای کودک من
بسته تمرین در خانه فارسی اول دبستان

در این مجموعه بهترین و متنوع ترین نمونه سوالات، متن روانخوانی و املا فارسی اول و فلش کارت های آموزشی را، برای تمرین در خانه کودکان اول دبستانی جمع آوری کردیم و در اختیار شما والدین گرامی و معلمین محترم قرار دادیم.

تفاوت های فردی دانش آموزان مهمترین دلیل و ضرورت تهیه ی کتاب های تمرین هستند. در کتاب های تمرین کوشش می شود تا از طریق ارائه ی انواع تمرین های متنوع، فرصت های بیشتری برای شکل گیری و تثبیت آموخته های دانش آموزان فراهم گردد.

شامل :

 • کاربرگ
 • فلش کارت
 • متن روان خوانی و دیکته
 • تکلیف آخر هفته
 • فرهنگ لغات فارسی

بستۀ تمرین در خانه فارسی اول دبستان را چه کسانی باید تهیه کنند؟

 • پدر و مادرهایی که پیشرفت تحصیلی فرزندشان برایشان اهمیت زیادی دارد؛
 • والدین شاغل که وقت کمی برای رسیدگی به وضعیت درسی فرزندشان دارند؛
 • خانواده‌هایی که قصد دارند فرزندانشان پایۀ تحصیلی قوی داشته باشند؛
 • تمام کسانی که به موفقیت تحصیلی و پیشرفت فرزندشان اهمیت می‌دهند؛
 • والدینی که می‌دانند فرزندشان سر کلاس نمی‌تواند به خوبی درس را یاد بگیرد و نیاز به رفع اشکال و تمرین و تکرار در خانه دارد.

نکته مهم: بالا رفتن دایره کلمات و درک مطلب بسیار مهم است. کودک شما در آینده برای حل هر مسئله ای در زنگی شخصی و درسی، ابتدا باید درک مطلب بالایی داشته باشد، تا بتواند مسئله را حل کند.

ما سعی کردیم که در این بسته علاوه بر کاربرگ، متن های متنوع از املا و روان خوانی، تکلیف آخر هفته و کتاب فرهنگ کلمات فارسی را در اختیار شما قرار دهیم.

فلش کارت ها

این مجموعه یکی از کامل ترین فلش کارت های آشنایی کودک با نشانه های فارسی است، که برای تمام نشانه های فارسی از ۳ تا ۱۰ فلش کارت قرار داده شده است. نمونه فلش کارت ها را در زیر مشاهده می کنید.
تعداد فلش کارت ها: بیش از ۱۸۰ فلش کارت
سایز تصاویر : ۱۹۵۰*۱۵۰۰ (با کیفیت بالا مناسب برای چاپ)
فرمت تصاویر: JPG

کتاب های تمرینی

تعداد صفحات: ۱۴۹ صفحه | نوع چاپ: سیاه و سفید | فرمت: PDF
کتاب حاضر که متفاوت از سایر کتاب ها و مبتنی بر رویکرد شاگرد محور و بر اساس شیوه های آموزشی جدید طراحی و اینک در اختیار شما قرار دارد، بر آن است تا با مرور آموخته های دانش آموز در طول یک هفته یادگیری او را تثبیت و استمرار بخشد.

کتاب کار در منزل برای کلاس اولی ها

تعداد صفحات: ۱۸۷ صفحه | نوع چاپ: رنگی | فرمت: PDF
با توجه به اهمیت زبان آموزی و آموزش خواندن و نوشتن در پایه ی اول، کتابهای آموزشی این درس باید به گونه ای تهیه شود که یادگیری را به گونه ای شیوا و جذاب برای دانش آموزان مطرح نماید و درک آن را آسان تر کند.
در این کتاب نیز، به منظور آموزش عمیق زبان فارسی سعی شده است تا با استفاده از تکنیک های روان شناسی، تمرین های متنوع و آموزنده ای تهیه شود. این ویژگی ها سبب ترغیب دانش آموزان به انجام تمرین ها، تقویت چهار مهارت زبانی (گوش دادن، سخن گفتن، خواندن و نوشتن) و پرورش قدرت تخیل، تفکر و خلاقیت در آنها می شود. تمرین های این کتاب همچنین با تکرار مفاهیم در قالب های مختلفی همچون وصل کردنی، کامل کردنی، کلمه سازی، جمله سازی، نقاشی، خواندن نوشتن و نظایر آن بدون خسته کردن دانش آموز، او را در دست یابی به توانایی های فوق الذکر یاری می رساند.

کتاب کار فارسی اول ابتدایی

تعداد صفحات: ۱۴۲ صفحه | نوع چاپ: سیاه و سفید | فرمت: PDF
کتابی که پیش رو دارید کتاب تمرین بخوانیم و بنویسیم است. این کتاب برای تقویت یادگیری و تمرین نوشتاری در منزل است. این تمرین ها پس از تدریس در کلاس درسی باید انجام شود نه قبل از آن. روش کار با این کتاب به شیوه ی زیر است:
۱ – ابتدا سؤالات را برای فرزند عزیزتان بخوانید.
۲- اجازه دهید خوب فکر کند و پاسخ های درست را بگوید تا احساس لذت و خود باوری کند و قسمت های نوشتاری را بنویسد.
۳- پس از پاسخ درست و نوشتن زیبا و صحیح، تشویق های کلامی مناسب صورت پذیرد.

کتاب کار آزمون بخوانیم و بنویسیم اول دبستان

تعداد صفحات: ۸۰ صفحه | نوع چاپ: سیاه و سفید | فرمت: PDF
این کتاب می تواند به عنوان یک کتاب تمرین فارسی تلقی شود. تفاوت های فردی دانش آموزان مهمترین دلیل و ضرورت تهیه ی کتاب های تمرین هستند. در کتاب های تمرین کوشش می شود تا از طریق ارائه ی انواع تمرین های متنوع، فرصت های بیشتری برای شکل گیری و تثبیت آموخته های دانش آموزان فراهم گردد. در انتخاب و سازماندهی محتوای این کتاب علاوه بر اهداف مورد اشاره، تلاش شده است تا اولا تمرین های هر درس از آسان به دشوار و از ساده به پیچیده تنظیم شوند. ثانیاً فعالیت ها ادامه ی تمرین های کتاب درسی و همسو با آن باشد.

کتاب سفر شکوفه ها به دنیای الفبا

مجموعه آموزشی کمک درسی برای والدین و فرزندان در خانه
تعداد صفحات: ۱۲۹ صفحه | نوع چاپ: سیاه و سفید | فرمت: PDF
اول دبستان مهم ترین و اساسی ترین مرحله ی آموزشی فرزند شماست. نگرانیهای شما قابل درک است اما اگر شما به توصیه های ما عمل کنید مطمئن باشید فرزندتان بدون کمترین اضطراب و ناراحتی سال اول را با موفقیت پشت سر می گذارد، خواندن و نوشتن را به خوبی خواهد آموخت و حضور در مدرسه برای او لذت بخش خواهد شد و به سوی آینده ای روشن و امید بخش گام بر می دارد.
از روشهای قدیمی استفاده نکنید، تمرین و تکرار کاری است که شما در خانه انجام می دهید. آموزش را به صورت سرگرمی در آورید. در تدوین این کتاب از اصول علم روانشناسی کودک استفاده شده است. کتاب متناسب با سن کودک و علایق او تنظیم شده است. توجه به این اصول باعث جذاب تر شدن مباحث شده و کودکان را به درس علاقه مند می کند. این کتاب متناسب با نیازهای اساسی دانش آموزان پایه اول دبستان تهیه و تنظیم شده است.

کتاب کار فارسی اول دبستان (بخوانیم و بنویسیم) جلد اول

تعداد صفحات: ۱۳۰ صفحه | نوع چاپ: سیاه و سفید | فرمت: PDF

کتاب کار فارسی اول دبستان (بخوانیم و بنویسیم) جلد دوم

تعداد صفحات: ۶۲ صفحه | نوع چاپ: سیاه و سفید | فرمت: PDF

این کتاب تمامی دروس پایه (فارسی – ریاضی – علوم) را شامل می شود و برای هر یک از عناوین پنج آزمون مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی و بودجه بندی امتحانی طراحی شده است که سه آزمون آن با پاسخ تشریحی جهت یادگیری و دو آزمون بدون پاسخ برای بالا بردن مهارت دانش آموزان می باشد.

کتاب شبیه ساز امتحانات پایه اول دبستان (نوبت دوم)

کتاب های روانخوانی و املا

تعداد صفحات: ۷۱ صفحه | نوع چاپ: سیاه و سفید | فرمت: PDF
این کتاب شامل ۴ بخش است که بر مبنای نیازهای دانش آموز در مهارت های خواندن و نوشتن تدوین و تنظیم شده است.
بخش اول: متن های روخوانی و املا
بخش دوم: املاهای ارزشیابی ماهانه و نوبتی
بخش سوم: املاهای تصویری
بخش چهارم: دستورالعمل و ضابطه تصحیح املا در کلاس اول ابتدایی و جدول دو املایی مربوط به تصحیح درس املای فارسی دوره ابتدایی

کتاب بخوان و بنویس (متن های روخوانی و دیکته) اول ابتدایی

تعداد صفحات: ۷۲ صفحه | نوع چاپ: رنگی | فرمت: PDF
درس املا یکی از مهمترین و مشکل ترین برنامه های درسی کلاس اولی ها است. زیرا اولین تجربه ی انتقال دریافت های دیداری و شنیداری به نوشتاری تبدیل می شود. در این تغییر رفتار اگر ناآگاهانه برخورد شود بعضا کودک دچار نگرانی و اضطراب شده و نسبت به آنچه آموزش دیده بی علاقه خواهد شد. این کتاب با توجه به محتویات کتاب بخوانیم و بنویسیم پایه اول ابتدایی به منظور رشد و پرورش توانایی های بالقوه ی دانش آموزان و یادگیری موثر تر تدوین شده است.

کتاب دیکته شب اول دبستان

تعداد صفحات: ۴۲ صفحه | نوع چاپ: سیاه و سفید | فرمت: PDF

کتاب کمک آموزشی دیکته کلاس اول

تعداد صفحات: ۸۷ صفحه | نوع چاپ: رنگی | فرمت: PDF
در تکلیف دیکته ی شب اولیا نقش اساسی دارند. ولی لازم است که آنها با شیوه ی آموزش معلم و سیر پیشرفت کودک خود هماهنگ باشند. در این کتاب متناسب با هر درس کلمه ها و ترکیب های جدیدی با ترتیب ساده به مشکل پیشنهاد شده و در ضمن همه ی کلمه ها و جمله های کتاب بنویسیم پایه ی اول ابتدایی نیز با رنگی متمایز آورده شده است تا اولیا هنگام استفاده از آن نیازی به مراجعه به کتاب اصلی نداشته باشند. همچنین در این کتاب تلاش شده است واژه هایی ارائه شوند که مفهوم آنها هر چه ملموس تر و عینی تر باشد و به لحاظ کاربردی از دایره ی کلامی و تجربیات روزمره ی کودک دور نباشند.

کتاب دیکته شب اول دبستان (راهنمای اولیا)

سایر کتاب های این بسته

تعداد صفحات: ۱۶۱ صفحه | نوع چاپ: رنگی | فرمت: PDF
فرهنگ فارسی خردسال فرهنگی است که به توصیف و تشریح حدود ۴۰۰ واژه برای خردسالان حدود ۷ سال می پردازد. این فرهنگ به خردسالان کمک می کند تا با معنای بعضی از پرکاربردترین واژه هایی که به طور روزمره می شنوند یا حتی خود به کار می برند آشنایی عمیق تر یابند و کاربرد آن ها را فراگیرند.
در واقع، فرهنگ فارسی خردسال دستاویزی است که به موجب آن کودکان نسبت به آگاهی ها و اطلاعات خود درباره ی معنا و کاربرد واژه های زبان واقف می شوند. این امر موجب اطمینان و اعتماد به نفس بیشتر خردسالان در گفت و گو می شود، توانایی آنها را در شناخت جهان افزایش می دهد، ابزار بهتری در بیان خواسته ها و منویاتشان پیدا می کنند و با افزایش تسلط بر زبان، رفتار و اندیشه ی لطیف تر و ظریف تر کسب می کنند.
دو گروه از کودکان حدود ۷ سال مخاطبان اصلی فرهنگ فارسی خردسال هستند. گروه نخست، خردسالان دوره ی پیش دبستانی و آمادگی اند که هنوز توانایی خواندن ندارند. لازم است که والدین و مربیان، متن توصیف های این فرهنگ را برای فرزندان خود بلند خوانی کنند. تصاویر مربوط به هر توصیف حاوی جزییات بی شماری است که خردسالان با استفاده از آنها به قلمروی فراتر از هر واژه و توصیف آن وارد می شوند.
گروه دوم از مخاطبان فرهنگ فارسی خردسال، دانش آموزان پایه ی اول ابتدایی اند که می توانند با استفاده از فرهنگ، ضمن آشنایی و تسلط بر الفبای فارسی و نظم و ترتیب آن در حوزه ی روان خوانی تمرین کنند.

کتاب فرهنگ فارسی خردسال

اهمیت استفاده از این بسته

بسیار مهم است کودک شما علاوه بر تمرین های کتاب نگارش، نمونه سوالات مختلف با سبک های متفاوت را حل کند، چون هر چه منابع آموزشی متنوع تر باشد

 1. انگیزه دانش آموز برای حل کاربرگ ها بیشتر می شود.
 2. قدرت جواب دهی او بالا می رود.
 3. همچنین با کلمات بیشتری آشنا می شود.
 4. توانایی درک مطلبش بالا می رود.

این فایل و ده ها فایل دیگر را با خرید یکی از اشتراک های ویژه زیر دانلود کنید.

برای مشاهده تمام فایل های اشتراکی، وارد این لینک شوید.

تگ شده:
نظر شما نسبت به این پست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *